Skip to main content

NÁVOD NA POUŽÍVÁNÍ A OŠETŘENÍ

Naším cílem je Vaše spokojenost se zakoupeným výrobkem. Tento letáček obsahuje informace a pokyny nutné ke správnému výběru, používání a údržbě  zakoupeného zboží. Veškeré výrobky je nutné používat pouze pro účely, pro které jsou navrženy a konstruovány, vlastnosti použitých materiálů rozhodují o používání a údržbě výrobků .

Výrobky a účel

Kabelky  – slouží jako doplně k pro drobné osobní věci, maximální nosnost: 1,5 kg (pokud není uvedeno jinak)

1. Vycházkové kabelky (crossbody)  – jsou určeny k nošení v exteriéru a interiéru. Vyznačují se klasickou konstrukcí, bez výraznějších módních prvků. Obvykle jsou u nich životnost a pohodlnost důležitější než  módnost.

2. Aktovky  – slouží jako doplněk pro drobné osobní věci spolu s dokumenty, maximální nosnost: 2,5 kg.

3. Peněženky, pouzdra na doklady-karty a pásky  – při výběru dbejte na vnitřní uspořádání, které Vám
bude vyhovovat. Berte v potaz, že všechny typy karet se do přihrádek vkládají bez ochranných
pouzder, nevkládejte doklady větších rozměrů , než je rozměr přihrádek.

Materiál a údržba:

Textil  – textilní výrobek taky před prvním nošením naimpregnovat. Na čištění používat čistící spreji na textil, který výrobek vyčistí a oživí barvu. Po každém čištění znovu naimpregnovat.
Syntetické materiály (eko kůže)  – plasty, koženky, polyestery tyto materiály vzhledem často připomínají useň, ale jejich vlastnosti nedosahují kvality přírodních usní, např. mají omezenou prodyšnost. Tento galanterní výrobek je náročný na údržbu. Jsou náchylné k mechanickému poškození způsobené např. oděrem. Při tomto poškození dochází k sedření barvy na povrchu prosvítání původní barvy materiálu. Na tyto materiály je dobře používat čisticí pěnu.

Useň (kůže) –  nejčastěji používaný přírodní materiál s ideálními vlastnostmi pro výrobu. (kabelky, kufry, cestovní tašky, peněženky, pouzdra, etue, pásky apod.). Useň je prodyšná, měkká, má velmi dobré absorpční vlastnosti. Useň je charakteristická svou proměnlivou lícovou kresbou, která potvrzuje její přírodní charakter a odlišuje ji tak i vzhledem od syntetických materiálů. Useň se užíváním roztahuje a zvláčňuje, na povrchu jemné a vysoce kvalitní usně se během používání vytvářejí záhyby a vrásky.

U kožených výrobku je důležitá impregnace, a to ještě  před prvním nošením. Impregnace zamezí pronikání nečistot a mastnot do struktury usně, což má za následek, že se useň snadněji čistí a její pěkný vzhled je dlouhodobě zachován. Má-li však impregnace přinést dlouhodobý efekt, musí proniknout do celé hloubky usně. Useň je nutné čas od času „vyživit“. Jelikož je však galanterie vyráběna z různých materiálů, je nezbytné při jejím ošetřování používat výrobky, které jsou pro daný druh usně  určeny. Pro běžné čištění a výživu hladkých usní se v poslední době  těší oblibě speciální pěna ve spreji (např. „Leather Soap“). Další možností je využití krémů nebo přírodních tuků, určených pro koženou galanterii a kožené oblečení, které v barevném provedení zároveň  překryjí drobné škrábance (např. krém „Silikon polish“, tuk „Nilfet“). Charakteristickou vlastností usní je to, že během používání se jejich vzhled „vyvíjí“. Impregnace částečně ochrání galanterní výrobek proti vlhkosti a zašpinění, přesto se výrazného zašpinění výrobku vyvarujte, lze ho z povrchu usně jen velmi obtížně  odstranit.

Náležitá péče a ochrana usňových výrobků výrazně prodlužuje jejich životnost a udržuje stále skvělý vzhled!